guvenlik-ve-guvenlik-acigi-yonetimi-pazar-buyuklugu-2027-yilina-kadar-201-milyar-dolara-ulasacak

Güvenlik ve Güvenlik Açığı Yönetimi Pazar Büyüklüğü 2027 Yılına Kadar 20,1 Milyar Dolara Ulaşacak

ResearchAndMarkets'a göre, küresel güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 20,1 milyar dolara ulaşması ve tahmin döneminde %7,1'lik bir CAGR pazar büyümesine ulaşması bekleniyor.

Güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi, ağ donanımı veya yazılımındaki güvenlik açıklarını belirleme, analiz etme ve ortadan kaldırma sürecini ifade eder. Son birkaç yılda, bu sistem şirketlerde güvenlik için çok önemli bir bileşen olarak ortaya çıktı. Güvenlik açığı yönetim sistemi, zayıf noktaları ve güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için test sistemlerinden ve teknolojiden yardım alır, böylece müşterilerin ağdaki boşlukları bilmesini ve miktarını belirlemesini ve istenmeyen zayıf noktalardan kaçınmasını sağlar.

IoT ve bulut trendlerinin artan benimsenmesi, bu çözümlerin kıtlığı nedeniyle yüksek parasal kayıplar, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi en son teknolojilerin güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi çözümleriyle entegrasyonu, bu çözümlerin gelecekteki büyümesi için göstergedir. Ayrıca, dünya çapındaki güvenlik açıklarındaki artış ve katı düzenleyici standart ve veri gizliliği uyumlulukları, dünya çapında güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi pazarının büyümesini sağlamaktan sorumlu kilit faktörlerden bazılarıdır.

Ayrıca siber tehditlerin ve siber suçların sayısındaki artış, güvenlik ve zafiyet yönetimi çözümlerinin benimsenmesi ve büyüme hızı ile doğru orantılıdır. Ayrıca şirketler, işletmelerinin güvenlik operasyonlarını geliştirecek tehdit istihbaratı ve risk yönetiminin tesislerinde mevcut olmasını sağlamak için bu çözümlerin benimsenmesine yöneliyor.

COVID-19 etki analizi

COVID-19 pandemisinin patlak vermesi, farklı büyüklükteki şirketleri, koronavirüs bulaşma riskini önlemek için çalışanların evlerinden çalışmalarına izin vererek uzaktan çalışma modelini benimsemeye zorladı.

İnternet ekosistemi dünya çapında hayati bir rol oynadı. Bu, şirketin verilerine uzak veya uzak konumlardan çalışan çalışanlara erişim sağladı. Bu durum, güvenlik açığı olasılığını artırmış ve şirketleri parasal ve veri kayıplarını önlemek için güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi çözümlerini benimsemeye zorlamıştır .

Güvenlik ve güvenlik açığı yönetimi pazar büyüme faktörleri

Gizli veri kaybında ve parasal kayıpta artış

Çeşitli şirketler, işletmelerinin üretkenliğini artırmak için bulut depolama, kurumsal mobilite ve sanallaştırma gibi çeşitli gelişmiş teknolojileri uygulamaya büyük ölçüde odaklanmaktadır. Sanal ve bulut depolama gibi gelişmiş teknolojilerin yardımıyla, özel verilere mobil veya tablet gibi cihazlardan da erişilebildiği için şirketler artık gerçek zamanlı olarak verimli bir şekilde çalışabilmektedir. Ancak, özel verilere mobil veya tablet üzerinden erişim, veri hırsızlığı ve veri kaybı olasılığını artırır.

Bu sorunlarla başa çıkmak için güvenlik açığı yönetimi çözümleri, şirketlere güvenlik duvarı bağlantı noktası erişimi, Windows Defender, yönetici yetkilendirme ayrıcalıkları, çeşitli diğer virüsten koruma algılama çözümleri, web sunucusu sağlamlaştırma ve güçlü parola ilkesiyle ilgili yanlış yapılandırmaları belirlemede yardımcı olur.

Artan sayıda risk, siber suç ve siber tehditler

Siber suçlar ve siber tehditlerdeki önemli artış nedeniyle güvenlik yönetimi, güvenlik açığı yönetimi ve risk yönetimi çözümlerinin benimsenmesi artmıştır. Ayrıca, veri ihlalleri, DDoS saldırıları ve bilgisayar virüsleri gibi siber tehditlerin artmasıyla birlikte şirketler, gizli verilerini kötü niyetli faaliyetlerden korumak için aşırı derecede güvenlik ve güvenlik açığı çözümleri uyguluyor.

Ayrıca, artan siber tehditler ve siber suçlar nedeniyle risk yönetimi, güvenlik açığı yönetimi ve güvenlik yönetimi uygulamaları da artmıştır.


Kaynak: https://www.helpnetsecurity.com/2021/12/24/security-vulnerability-management-market/


Bu içerik ilginizi çektiyse LinkedIn ve Twitter hesaplarımı takip edebilir, daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.


E-posta listesine katılın

Siber dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak ve haftalık haber bültenine ulaşmak için e-posta listesine kaydolun.

Haber bültenine kaydolduğunuz için teşekkürler!

Something went wrong.

Yorum Bırakın

Güvenlik ve Güvenlik Açığı Yönetimi Pazar Büyüklüğü 2027 Yılına Kadar 20,1 Milyar Dolara Ulaşacak

3 min