t-mobile hack

Başka bir T-Mobile Siber Saldırısının Müşteri Bilgilerini ve SIM’leri Açığa Çıkardığı Bildirildi

Belgeler, şirketin etkilenen müşterilerle iletişim kurduğunu söylüyor.

T-Mobile, Ağustos ayında büyük bir veri ihlaliyle sarsıldıktan sonra başka bir siber saldırıya uğradı . The T-Mo Report tarafından yayınlanan belgelere göre, bu sefer saldırganlar "az sayıda" müşterinin hesabına erişti .

Rapora göre, müşteriler ya bir SIM değiştirme saldırısının kurbanı oldular (birinin SMS destekli iki faktörlü kimlik doğrulamayı atlamasına izin verebilir), kişisel plan bilgilerinin açığa çıkması veya her ikisinin birden kurbanı oldu. Belge, görüntülenen müşteriye özel ağ bilgilerinin, müşterilerin faturalandırma hesap adını, telefon ve hesap numarasını ve hesaplarına kaç satır eklendiği de dahil olmak üzere planlarıyla ilgili bilgileri içerebileceğini gösteriyor.

Bu yaz, taşıyıcı, bir veri ihlalinin, saldırganın sosyal güvenlik numaralarına, adlara ve doğum tarihlerine erişmesiyle yaklaşık 50 milyon müşterinin verilerini açığa çıkardığını doğruladı. (Bilgisayar korsanı olduğunu iddia eden bir kişi, şirketin güvenlik uygulamalarını "korkunç" olarak nitelendirdi.) Aralık ayındaki ihlalde açığa çıkan bilgilerin daha az hassas olduğu (ve belgeler, SIM'leri değiştirilen müşterilerin yeniden erişim kazandığını söylüyor) ve muhtemelen kapsam olarak geniş değildir. Müşterilerden, bildirim mektupları aldıklarını söyleyen yaygın raporlar bulamadık.

 

 

T-Mobile'ın destek hesabı görünüşte bir ihlal olduğunu doğruladı ve Twitter'daki insanlara saldırı tarafından riske atılan kişilere yardım etmek için "derhal harekete geçtiğini" söyleyerek yanıt verdi. Şirket, The Verge'in yorum talebine hemen yanıt vermedi.


Kaynak: https://www.theverge.com/2021/12/28/22857619/t-mobile-cyberattack-data-breach-december-2021-cpni-sim-swap


Bu içerik ilginizi çektiyse LinkedIn ve Twitter hesaplarımı takip edebilir, daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.


E-posta listesine katılın

Siber dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak ve haftalık haber bültenine ulaşmak için e-posta listesine kaydolun.

Haber bültenine kaydolduğunuz için teşekkürler!

Something went wrong.

Yorum Bırakın

Başka bir T-Mobile Siber Saldırısının Müşteri Bilgilerini ve SIM'leri Açığa Çıkardığı Bildirildi

1 min