google chrome zero day

Aktif Saldırı Altında Yeni Chrome 0 Gün Hatası – Tarayıcınızı En Kısa Sürede Güncelleyin!

Google Pazartesi günü, gerçek dünya saldırılarında aktif olarak kullanılan ve 2022'de internet devi tarafından ilk sıfır gün yaması olarak işaretlenen yüksek önemdeki bir güvenlik açığı da dahil olmak üzere Chrome web tarayıcısındaki sekiz güvenlik sorunu için düzeltmeler yayınladı.

CVE-2022-0609'da izlenen eksiklik, Animasyon bileşeninde, başarıyla kullanılırsa geçerli verilerin bozulmasına ve etkilenen sistemlerde rastgele kod yürütülmesine yol açabilecek ücretsiz kullanım sonrası güvenlik açığı olarak tanımlanır.

Aktif Saldırı Altında Yeni Chrome 0 Gün Hatası – Tarayıcınızı En Kısa Sürede Güncelleyin! Click to Tweet

Şirket, kusurun aktif olarak kullanıldığını kabul eden karakteristik kısa bir açıklamada, "Google, CVE-2022-0609 için bir açıktan yararlanmanın mevcut olduğuna dair raporlardan haberdardır" dedi. Google'ın Tehdit Analizi Grubu'ndan (TAG) Adam Weidemann ve Clément Lecigne, kusuru keşfedip bildiren kişilerdir.

google-chrome-zero-day

Ayrıca Google tarafından Dosya Yöneticisi, Dosya Yöneticisi, ANGLE ve GPU'yu etkileyen diğer dört ücretsiz kullanım sonrası kusur, Sekme Gruplarında bir yığın arabellek taşması hatası, Mojo'da bir tamsayı taşması ve Gamepad API'sinde uygunsuz uygulama ile ilgili bir sorun ele alındı.

Google Chrome kullanıcılarının, olası tehditleri azaltmak için Windows, Mac ve Linux için en son 98.0.4758.102 sürümüne güncelleme yapmaları önemle tavsiye edilir. Google'ın 2021'de Chrome'daki 17 sıfır gün kusurunu ele aldığını belirtmekte fayda var.


Kaynak: https://thehackernews.com/2022/02/new-chrome-0-day-bug-under-active.html


Bu içerik ilginizi çektiyse LinkedIn ve Twitter hesaplarımı takip edebilir, daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.


E-posta listesine katılın

Siber dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak ve haftalık haber bültenine ulaşmak için e-posta listesine kaydolun.

Haber bültenine kaydolduğunuz için teşekkürler!

Something went wrong.

Yorum Bırakın

Aktif Saldırı Altında Yeni Chrome 0 Gün Hatası - Tarayıcınızı En Kısa Sürede Güncelleyin!

1 min