hackerone

HackerOne, Ödemeleri Yanlışlıkla Engellediği İçin Ukraynalı Bilgisayar Korsanlarından Özür Diledi

Bug ödül platformu HackerOne'ın CISO'su Chris Evans, Ukrayna'nın işgalinin ardından Rusya ve Beyaz Rusya'ya uygulanan yaptırımların ardından şirketin hata ödülü ödemelerini yanlışlıkla bloke etmesinin ardından Ukraynalı bilgisayar korsanlarından özür diledi.

Ödül avcıları, Ukrayna, Rusya veya Beyaz Rusya'dan HackerOne hesaplarına yapılan tüm işlemlerin duraklatıldığını bildiren e-postalarda bu konuda bilgilendirildi.

Ukraynalı hackerlar tarafından HackerOne'dan alınan bir e-postada, "Mevcut ekonomik yaptırımlar ve ihracat kontrolleri nedeniyle, Ukrayna, Rusya veya Beyaz Rusya'da bulunuyorsanız, tüm iletişim ve işlemler (swag nakliye dahil) şimdilik duraklatıldı" dedi.

Bug ödül platformlarındaki Ukraynalıların hesaplarını dondurma kararı, HackerOne CEO'su Mårten Mickos tarafından, şimdi silinen bir tweet aracılığıyla, şirketin yaptırım uygulanan bölgelerdeki tüm bilgisayar korsanları için tüm ödülleri UNICEF'e yeniden yönlendireceğini söyleyen bir tweet aracılığıyla da paylaşıldı.

Mickos daha sonra yanlış konuştuğunu söyleyerek, hata ödül platformunun bunun yerine "hacker ödüllerini yalnızca bilgisayar korsanının özel talimatı üzerine bağışlara" yönlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Ancak Ukrayna hesaplarının dondurulması kararına karşı oybirliğiyle yapılan itirazın ardından HackerOne, geri adım attı (veya hatalarını düzeltti) ve bilgisayar korsanlarının hesaplarını geri yükleyerek kazançlarını tekrar geri çekmelerine izin verdi.

HackerOne'ın CISO'su Chris Evans, HackerOne'ın onu zayıf iletişim ve arka uç sorunlarıyla ilgili bloke edilen ödemeler üzerine sabitleyen yanlış yönlendirilmiş kararı için özür diledi.

Evans, "HackerOne ekibi adına, zayıf iletişimimizin yol açtığı hayal kırıklığı ve kafa karışıklığı için Ukrayna hacker topluluğundan özür dilemek istiyorum. Ukrayna'ya yapılan yasal ödemeleri engellemedik (ve etmeyeceğiz)" dedi.

"Arka uç ödeme sistemlerinde bazı dalgalanmalar oldu. Ekiplerimiz tüm hacker ödemelerinde gecikmeleri en aza indirmek için çok çalışıyor. Ukrayna'daysanız ve herhangi bir ödeme sorununuz varsa, size kişisel olarak destek olacağım. DM'ler açık."

HackerOne, Ödemeleri Yanlışlıkla Engellediği İçin Ukraynalı Bilgisayar Korsanlarından Özür Diledi Click to Tweet

Evans ayrıca, HackerOne'ın neler olduğu hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için 24 saat içinde bir sık sorulan sorular (SSS) sayfası yayınlayacağını da sözlerine ekledi.

"Bu sorunları gün ışığına çıkardığınız için bilgisayar korsanı topluluğuna teşekkür ederiz. Yanlış belgelerimizi düzelteceğiz ve bilgisayar korsanlarına bireysel olarak ulaşıyorum. Her zaman mümkün olduğunca şeffaf olmayı hedefliyoruz ve 24 saat içinde bir SSS yayınlayacağız."


Kaynak: https://www.bleepingcomputer.com/news/security/hackerone-apologizes-to-ukrainian-hackers-for-mistakenly-blocking-payouts/


Bu içerik ilginizi çektiyse LinkedIn ve Twitter hesaplarımı takip edebilir, daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.


E-posta listesine katılın

Siber dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak ve haftalık haber bültenine ulaşmak için e-posta listesine kaydolun.

Haber bültenine kaydolduğunuz için teşekkürler!

Something went wrong.

Yorum Bırakın

HackerOne, Ödemeleri Yanlışlıkla Engellediği İçin Ukraynalı Bilgisayar Korsanlarından Özür Diledi

2 min