Windows 11 KB5008353 Toplu Güncelleştirme Önizlemesi Yayınlandı

Microsoft, 39 düzeltme veya iyileştirme ile Windows 11 için isteğe bağlı KB5008353 Önizleme toplu güncelleştirmesini yayımladı.

Bu Windows 11 toplu güncellemesi, Microsoft'un Ocak 2022 aylık "C" güncellemesinin bir parçası olup, kullanıcıların Şubat 2022 Yaması Salı günü gelecek düzeltmeleri test etmesine olanak tanır.

Salı Yaması güncellemelerinin aksine, isteğe bağlı önizleme güncellemeleri güvenlik güncellemelerini içermez ve yalnızca hata düzeltmelerini ve performans iyileştirmelerini içerir.

Windows kullanıcıları, Ayarlar'a gidip Windows Update'i tıklayıp  'Güncellemeleri Kontrol Et'i seçerek  bu güncellemeyi yükleyebilir. Bu isteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, Windows 11 güncellemeyi yüklemeden önce indir ve yükle düğmesine tıklamanız istenecektir.

KB5008353
KB5008353 güncellemesini sunan Windows Update

Windows 11 kullanıcıları ayrıca KB5008353 güncelleştirmesini Microsoft Update Kataloğu'ndan indirip el ile yükleyebilir.

Windows 11 KB5008353'teki yenilikler

KB5008353 güncelleştirmesini yükledikten sonra Windows 11, yapı numarasını 22000.469 olarak değiştirecektir.

Windows 11 KB5008353 toplu güncelleştirme önizlemesi, aşağıda vurgulanan 12'si ile birlikte 39 iyileştirme veya düzeltme içerir:

 • Donanım hızlandırmalı Bluetooth sesini destekleyen bazı cihazlarda ses hizmetinin yanıt vermemesine neden olan bir sorunu güncelleştirir.
 • Uygulamalar çalışmadığında uygulamaların simgelerini etkileyen bir sorunu günceller. Görev çubuğunda bu simgeler, uygulamalar çalışıyormuş gibi etkin olarak görüntülenebilir.
 • Home ve Professional sürümleri için Windows Ayarları'ndaki Hesaplar kategorisine yeni bir Microsoft Hesabınız sayfası ekler.
 • Görev çubuğunda ses simgesinin sesi kapalı olarak yanlış gösteren bir sorunu güncelleştirir.
 • Bir aygıtın birden çok ekrana bağlandığında çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu güncelleştirir.
 • Görev çubuğunun otomatik gizleme özelliğini etkileyen bir sorunu günceller. Fareyle birincil veya ikincil ekranın üzerine geldiğinizde görev çubuğu güvenilir bir şekilde görünmeyebilir.
 • İkincil bir ekranın görev çubuğunda simgelerin görünmesini engelleyebilecek bir sorunu güncelleştirir.
 • Desteklenen tüm sistemlerde düşük ışık koşullarında daha iyi yanıt sağlamak için otomatik parlaklığı iyileştirir.
 • Gün ışığından yararlanma saatini Ürdün'de Mart 2022 yerine Şubat 2022'de başlayacak şekilde günceller.
 • Her Ayarlar sayfasıyla ilgili Yardım konularını önermek için Microsoft Bing teknolojilerini kullanan HelpWith özelliğini ekler. 
 •  Ayarlar'daki Bluetooth ve diğer cihazlar sayfasında bağlı Bluetooth cihazları için güncel olmayan pil yüzdelerini görüntüleyen bir sorunu günceller.
 • Bazı görüntü düzenleme programlarının belirli yüksek dinamik aralıklı (HDR) ekranlarda renkleri doğru şekilde oluşturmasını engelleyebilecek bilinen bir sorunu güncelleştirir. Bu, sıklıkla parlak sarı veya diğer renklerde görüntülenebilen beyaz renkleri etkiler.

Bu güncelleme ayrıca, Ocak 2022 güncellemelerinin neden olduğu etki alanı denetleyicisi yeniden başlatmaları ve L2TP VPN bağlantı sorunları için düzeltmeleri içerir.

Microsoft, bu güncelleştirmede Microsoft Outlook aramasının son e-postaları göstermeyebileceği bilinen tek bir sorun olduğunu söylüyor.

KB5008353 sürüm notları, "Son e-postalar Microsoft Outlook masaüstü uygulamasının arama sonuçlarında görünmeyebilir. Bu sorun, yerel olarak bir PST veya OST dosyalarında depolanan e-postalarla ilgilidir" diye açıklıyor.

"Bu, POP ve IMAP hesaplarının yanı sıra Microsoft Exchange ve Microsoft 365'te barındırılan hesapları etkileyebilir. Microsoft Outlook uygulamasında varsayılan arama sunucu araması olarak ayarlanmışsa, sorun yalnızca gelişmiş aramayı etkiler."

Bu sorunu azaltmak için Microsoft, kullanıcıların Microsoft Outlook'un yerleşik arama özelliğini kullanmaya zorlayacak olan Windows Masaüstü aramasını devre dışı bırakmasını önerir.

KB5008353 destek bülteninde iyileştirmelerin ve düzeltmelerin tam listesini bulabilirsiniz.


Kaynak: https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-11-kb5008353-cumulative-update-preview-released/


Bu içerik ilginizi çektiyse LinkedIn ve Twitter hesaplarımı takip edebilir, daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.


E-posta listesine katılın

Siber dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak ve haftalık haber bültenine ulaşmak için e-posta listesine kaydolun.

Haber bültenine kaydolduğunuz için teşekkürler!

Something went wrong.

Yorum Bırakın

Windows 11 KB5008353 Toplu Güncelleştirme Önizlemesi Yayınlandı

3 min